Az olvasottság nem publikus.

nintenblog_sign_2.png

  • Hírek
  • Tesztek
  • Nintendo Switch
  • Wii U
  • 3DS
  • Mobil
  • amiibo
  • Arany Mario 2017
TOP 10: Legsikeresebb Nintendo konzolok

TOP 10: Legsikeresebb Nintendo konzolok

A Nintendo neve megkerülhetetlen a videojáték-iparban. Most megnéztük, melyek voltak a vállalat legsikeresebb konzoljai.

Jövőre lesz 40 éve, hogy az először kártyagyártásból élő japán cég kiadat az első dedikált videojáték-konzolját. A Color TV Game névre hallgató eszköznek köszönhetően először tűntek fel tömegesen a videojátékok az emberek nappalijában - és talán a jövőben soha nem is fognak kikopni onnan. 1977 óta a Nintendo töretlen szereplője a szórakoztatóiparnak - 11 konzollal a hátuk mögött most megnéztük, melyek voltak a cég legsikeresebb gépei.

10. Wii U

megjelenés: 2012  |  12,8 millió eladott példány 

10_wiiu.jpg

Talán nem meglepő, hogy a Nintendo jelen generációs konzolja a lista utolsó helyén szerepel, hiszen az online média már a gép megjelenése óta tele van a Wii U bukásáról szóló cikkekkel. Tény: a Nintendo csúnyán mellényúlt a táblagép-kontrollerrel újító masinával, nem csak a gép bemutatásánál csúsztak be csúnya kommunikációs hibák (az emberek nagy része a bemutató után meg volt győződve róla, hogy a színpadon látott Wii U egy hordozható konzol), hanem az azt követő marketing-hadjáratba is, ráadásul a kyotóiak először saját maguknak sem merték beismerni, hogy nem fogy megfelelően a konzol, így csak későn reagáltak a megváltozott helyzethez, ennek következtében pedig a külsős fejlesztők egyszerűen eltávolodtak a géptől.

Szerencsére a Nintendo nem adta fel, rengeteg saját gyártású alkotással örvendeztette meg azt a közel 13 millió embert, aki beruházott a Wii U-ra: a Mario Kart 8 a széria egyik legsikeresebb darabja lett még a szerény eladási adatok ellenére is, a Splatoon-al pedig egy teljesen új szériát indítottak útjára a fejlesztők ezen a konzolon.

9. GameCube

megjelenés: 2001  |  21,74 millió eladott példány

9_gamecube.jpg

A GameCube története kísértetiesen hasonlít a Wii U-éhoz: a nyers ereje ellenére a nem megfelelő adathordozó választás miatt a külsős fejlesztők elpártoltak a géptől, aminek köszönhetően mindössze 22 millió példányt értékesítettek belőle. Érdekes módon ennél a gépnél is megfigyelhető a Nintendo kiemelkedő támogatása, a konzol életciklusa során olyan sikeres játékok készültek rá, mint a Luigi's Mansion, a Super Mario Sunshine, vagy a The Legend of Zelda: Wind Waker. Továbbá ezen a masinán láthattuk először megelevenedni az Animal Crossing állatokkal teli városkáit is.

A legsikeresebb exkluzív játék kétségkívül a első címek között szereplő Super Smash Bros: Melee volt, a széria rajongói azóta is ezt az alkotást tekintik a sorozat legjobbjának, nem csoda hát, hogy a Nintendo megoldotta, hogy a Wii U-ra megjelent Super Smash Bros. for Wii U a GameCube irányítójával is játszható legyen.

8. Nintendo 64

megjelenés: 1996  |  32,93 millió eladott példány

8_n64.jpg

A Nintendo 64 előtt elképzelhetetlen volt, hogy Marioval egy térbeli világban szaladgáljunk, ugyanis ez volt az első Nintendo konzol, ami képes volt 3D-s környezetek megjelenésére köszönhetően a 64-bites processzorának, amiről a nevét is kapta. A gép három exkluzív címmel startolt 1996-ban: a Super Mario 64-el (ami azóta a sorozat egyik legnépszerűbb darabjává vált), a Pilotwings 64-el, és a Saikyō Habu Shōgi-val, ami csak japánban jelent meg. 

A Nintendo 64-en mutatkozott be több, máig sikeres széria is: az első Super Smash Bros. ezen a gépen látott napvilágot, a japánok pedig már ezen a konzolon is játszhattak a Doubutsu no Mori-val, azaz az Animal Crossing-gal. A The Legend of Zelda szériának pedig két kimagasló része is N64-re jelent meg: a The Legend of Zelda: Ocarina of Time, valamint a The Legend of Zelda: Majora's Mask.

7. Super Nintendo Entertainment System (SNES)

megjelenés: 1990  |  49,1 millió eladott példány

7_snes.jpg

A Nintendo második világszerte ismert asztali konzolja a SNES, teljes nevén a Super Nintendo Entertainment System volt. A Japánban csak Super Famicom néven ismert gép bár nem tudta az előd sikerét túlszárnyalni, ám így is közel 50 milliót értékesítettek belőle az 1990-es megjelenése óta. A konzolra - ami a 32-bites érában is meghatározó tudott maradni - olyan, mára már klasszikusként idézett játékok jelentek meg, mint a Super Mario World, a Donkey Kong Country, továbbá ezen a masinán debütált a máig óriási sikernek örvendő Star Fox, Mario Kart és F-Zero széria is.

A retro-videojáték rajongók között a mai napig óriási kultusza van a SNES-nek, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy a Nintendo tavasz óta már nem csak Wii U-n, hanem 3DS-en is játszhatóvá tett több, kiemelkedő SNES játékot.

 6. Nintendo 3DS

megjelenés: 2011  |  58,85 millió eladott példány  |  3DS XL, New 3DS, New 3DS XL, 2DS

6_3ds.jpg

A Nintendo legalább olyan sikeres a kézi konzolok gyártásában is, mint az otthoni gépek készítésében, a Game Boy-széria, és az elődnek számító DS után a 3DS is nagy sikert aratott a rajongók körében, így a cég handheldjei már nem első alkalommal lehagyták az asztali gépeket - már ami az eladási adatokat jelenti. A 3DS a szemüveg nélküli 3D-s megjelenítéssel próbált meg betörni a piacra 2011-ben, a gép sikerét mégis inkább annak a kiemelkedő játékfelhozatala, és az új közösségi és online szolgáltatások (eShop, Miiverse, StreetPass) okozták.

A Mario Kart 7, Super Mario 3D Land, Luigi's Mansion 2, The Legend of Zelda: Link to the Past valamint a három elérhető Pokémon játék mind méltóak a korábbi kiadásokhoz, sőt, az Animal Crossing szériát kifejezetten a 3DS tette ismertté: az eddig csak kuriózumként felmutatott sorozat mára felnőtt a "nagyokhoz" a maga több milliós eladásaival. Indie játékokból sincs hiány a platformon, a mára minden eszközre elérhető SteamWorld: Dig és Shovel Knight is ezen a hordozható masinán kezdte a pályafutását.

5. Nintendo Entertainment System (NES)

megjelenés: 1983  |  61,91 millió eladott példány

5_nes.jpg

Ahol minden kezdődött: 1983, a NES megjelenése. A Nintendo végérvényesen is szakított minden addigi tevékenységével, és az összes erőforrását a videojáték-gyártásba irányította. A világszerte ismert Nintendo Enterteinment System volt az első videojáték konzol, ami több millió család nappalijába jutott el az olyan játékaival, mint a Super Mario Bros., a The Legend of Zelda, a Metroid, a Capcom Mega Man-je, a Konami Castlevania-ja, a Square Enix Final Fantasy-ja és Dragon Quest szériája. Ahogy látható, ezek a sorozatok a mai napig fenn maradtak, igaz, némelyik széria már más konzolokon gyarapodik mostanában.

A NES rengeteg elismerést szerzett be azóta, több magazin és szervezet is minden idők legjobb konzoljának választotta. Ma pedig már nincs olyan retro-játék rendezvény, ahol ne tűnne fel a NES, vagy olyan 80-as évekbeli gyűjtemény, amelyben ne szerepelne a japán cég legelső konzolja.

 4. Game Boy Advance

megjelenés: 2001  |  81,51 millió eladott példány

4_gba.jpg

A 2001-ben megjelent Game Boy Advance az egyik legismertebb handheld, a Game Boy utódja. A 32-bites architektúrának hála erre a konzolra már több nagygépes cím is átültethető volt, így nagy sikert aratott a GBA-s Mario Kart Super Circuit, és a Donkey Kong Country is. Akár csak az elődön, úgy itt is a Pokémon játékok számítottak a konzol "motorjának", a Pokémon Ruby és Sapphire nélkül biztosan nem fogyott volna olyan jól a kézi konzol, mint ezekkel a címekkel.

Az immár 15 éves Game Boy Advance-ből később több változat is készült, a legsikeresebb a GBA SP volt, ami összehajtható formájával már az utód, a Nintendo DS koncepcióját idézte.

3. Wii

megjelenés: 2006  |  101,63 millió eladott példány

3_wii.jpg

Óriási siker volt a Nintendo számára a 2006-ban kiadott Wii, ami nem csak a kyotói vállalatot húzta ki a gödörből a GameCube csalódást keltő szereplése után, hanem felforgatta az egész iparágat, köszönhetően a mozgásérzékelős irányítóknak, és az ezekre alapuló játékoknak. Pár évvel a start után már több tízmillió család, nagymamástól, kisgyerekestől ugrált a TV előtt valamilyen sportjátékkal játszva. A Wii Sports alapnak számított a konzoltulajdonosok körében, aki pedig a Wii előtt is nagy Nintendo rajongó volt, annak a Super Mario Galaxy részei is ott csücsültek a polcán - amihez sajnos azóta sem érkezett folytatás.

A Wii - köszönhetően annak, hogy egy teljesen új réteget szólított meg - még az Xbox 360-nál és a PlayStation 3-nál is sikeresebbé vált, annak ellenére, hogy a mozgásérzékelős játékvezérlést mind a Microsoft (Kinect), mint a Sony (Move) igyekezett megvalósítani a saját platformján.

2. Game Boy / Game Boy Color

megjelenés: 1989/1998  |  118,69 millió eladott példány

2_gameboy.jpg

A Game Boy szinte külön márkává vált az első szürke "tégla" megjelenése óta: sokan szinte tudtában sem voltak annak, hogy melyik cég áll a konzol mögött, jóllehet, a vállalat logója is rá volt nyomva a műanyag felületre a híres kék felirat mellé. Nem csoda, hogy ezt a 20 éven át építgetett brandet nehezen dobta el a Nintendo a DS megjelenésével, bár így utólag elnézve, nem kellett volna izgulnia emiatt a japán vállalatnak. A Game Boy-ból és a színes megjelenítővel szerelt Game Boy Color-ból majdnem 120 milliót adtak el, ez pedig az ezen a platformon debütált Pokémonnak köszönhető.

De nem csak a zsebszörnyeket indította világ körüli útra a Game Boy, hiszen ezen a gépen játszhattak az emberek először a Tetris-szel, és az Alleyway-jel is. Mi sem bizonyítja jobban, hogy ezek a címek a játéktörténelem legnagyobb mérföldkövei, hogy közülük kettő a Videojátékok Hírességek Csarnokába is bekerültek a történelem legmeghatározóbb játékszoftverei közé.

1. Nintendo DS

megjelenés: 2004  |  154,02 millió eladott példány  |  DS, DS Lite, DSi, DSi XL

1_ds.jpg

Óriási szám a 154 millió, főleg, ha egy konzol eladási számairól van szó: a DS minden idők második legsikeresebb videojáték konzoljává vált, továbbá a legsikeresebb handhelddé ezzel az elképesztő adattal. A Game Boy márkát félredobva, 2004-ben került a polcokra a dupla kijelzővel kezelt gép, ami az elképesztő first-party támogatásnak és a rengeteg külsős címeknek köszönhetően gyorsan szárnyalni kezdett. Itt már nem volt feltétlen szükséges a Pokémon széria jelenléte, a főleg gyerekek körében népszerű mesefilmek és sorozatok játékadaptációi viszont annál inkább szerepet játszottak a gép sikerében. Ezen a platformon indult a mára több részt megélt Nintendogs állatnevelős, simogatós sorozat is.

A megjelenést követően több új változatot is napvilágot látott a konzolból, a DS Lite az elegánsabb formavilágával, míg a DSi az erősebb hardverével hódított. Az utód 3DS valószínűleg meg sem közelíti majd ezen gép sikerét, annak ellenére, hogy a jelen-generációs hordozható konzol is nagy sikernek örvend a rajongók körében.

9 komment TOP10 Nintendo Tovább
TOP 10: Legsikeresebb Nintendo konzolok Tovább
Facebook Tweet Tetszik
0
9 komment

Ajánlott bejegyzések:

  • Nintendo Download: október 12. Nintendo Download: október 12.
  • Zseniális előzetessel hangol a Super Mario Odyssey-re a Nintendo Zseniális előzetessel hangol a Super Mario Odyssey-re a Nintendo
  • Nintendo Download: szeptember 28. Nintendo Download: szeptember 28.
  • Íme a világ legnagyobb működő Game Boy konzolja Íme a világ legnagyobb működő Game Boy konzolja
  • Nintendo Download: szeptember 14. Nintendo Download: szeptember 14.

A bejegyzés trackback címe:

https://ninten.blog.hu/api/trackback/id/tr748675194

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

supermario4ever · https://supermario4ever.wordpress.com/ 2016.05.02. 20:17:01

Egyáltalán nem rossz cikk, de ha őszinte lehetek eléggé snassz a 11 megjelent Nintendo konzolból top 10-es listát csinálni. Arról nem is beszélve, hogy van néhány tévedés is a cikkben. A legnagyobb az, hogy a GameCube volt a korszakának leggyengébb konzolja. Pont, hogy a legerősebb volt, a PlayStation 2 grafikailag például gyengébbet tudott, csak az XBOX volt technikailag méltó vetélytárs. A másik meg, hogy a Super Nintendo 32 bites konzolnak volt írva. 16 bites, csak a Sega Mega Drive-hoz képest későn jelent meg, főleg nálunk Európában, ezért az életciklusa valóban belenyúlt a 32 bites konzolok érájába, de ettől a processzora még 16 bites. A többi rendben van.
Válasz erre 

westhammer · http://whufc.blog.nepsport.hu/ 2016.05.03. 09:23:05

"A legsikeresebb exkluzív játék kétségkívül a nyitócímek között szereplő Super Smash Bros: Melee volt..." - Melee nem volt nyitócím.
Az se igaz, hogy elpártoltak volna a Gamecube-tól a fejlesztők, bőven jöttek ki rá multiplatform címek. A Gamecube amúgy bőven erősebb volt, mint a PS2 vagy a Dreamcast.
Az N64 nem volt az első konzol, ami képes volt 3D-re, már a Sega Megadrive-ra (Virtua Racing) és a SNES-re (StarFoX) is jelentek meg 3D játékok, de még a PS1 és a Sega Saturn is jóóóóóval hamarabb jött ki.
Animal Crossing azért eléggé ismert volt már a 3DS előtt is, az egy dolog hogy sikeres a 3DS-en, de már a Gamecube-os játék is siker volt.
A SNES meg persze 16 bites.
" a japán cég legelső konzolja." - valójában a NES tette ismertté világszerte a Nintendót, de ha kézikonzolokat nézzük akkor a Game & Watchot már korábban kiadták és Pong-konzolokat meg játéktermi gépeket már gyártott korábban a Nintendo.
"sokan szinte tudtában sem voltak annak, hogy melyik cég áll a konzol mögött, jóllehet, a vállalat logója is rá volt nyomva a műanyag felületre a híres kék felirat mellé." - ez nettó hülyeség, nagyon is tudatos reklámkampánnyal vezette fel a GB-t a Nintendo.
"ezen a gépen játszhattak az emberek először a Tetris-szel" - nem, valójában kb. minden máson játszhattak vele, pl. atari pc-ken, IBM PC-ken, NES-en, Famiconon, Apple II-n, BBC Micron, c64-en és kb. a kor összes egyéb számítógépén. a kavarodás ott van, hogy valójában a Gameboyon nagyon-nagyon sikeres lett a Tetris, hiszen a játékot adták a géphez.
Válasz erre 

westhammer · http://whufc.blog.nepsport.hu/ 2016.05.03. 09:26:15

Ezt még hozzáteszem:
"A Color TV Game névre hallgató eszköznek köszönhetően először tűntek fel a videojátékok az emberek nappalijában." - A Magnavox Odyssey és ennek egyéb változatai voltak először a nappaliban, aztán jöttek a Pong-konzolok, amibe a Color TV Game is beletartozik,de a Nintendo csak 1977-ben adtak ki a saját Pongját, előtte már pl. az Atari és a Magnavox is kiadta a sajátját, már 1975-ben.
Válasz erre 

Szőke Dávid · http://ninten.blog.hu 2016.05.03. 10:15:05

@supermario4ever: Értem én, hogy mire gondolsz azzal kapcsolatban, hogy "snassz 11 Nintendo konzolból TOP 10-es listát csinálni", de szerintem pont hogy érdekes a cég eddigi konzolját úgy sorba állítani az eladások alapján, hogy szinte az összes szerepel a listán.
Az sehol nem szerepel a cikkben, hogy a SNES 32-bites konzol lett volna, de egy kicsit átfogalmaztam a cikkben található mondatot, hogy egyértelműbb legyen.
Válasz erre 

Szőke Dávid · http://ninten.blog.hu 2016.05.03. 10:34:44

@westhammer: A Meele tényleg nem volt nyitócím, javítottam, ahogyan azt is, hogy a GameCube egy gyenge konzol lett volna. A külsős fejlesztők viszont tényleg elpártoltak a konzoltól, hiszen ugyanúgy hiányt szenvedett a third-party címekben, mint most a Wii U, köszönhetően a kisebb tárolókapacitással rendelkező Mini-DVD-k használatának, és a gyenge eladásoknak.

Az Animal Crossing természetesen már a széria indulásakor is siker volt, ha ez nem így lett volna, nyilván nem készítettek volna hozzá folytatást. Viszont eddig még soha nem volt ennyire "felkapva", mint az utóbbi években - a Happy Home Designer három hónap alatt érte el a 3 millió eladott példányt! (A GameCube-os részből összesen adtak el 2,3 milliót.)

A Game & Watch-ok pedig kvarcjátékok voltak, nem igazi játékkonzolok.
Válasz erre 

ayo · http://jateknaplo.blog.hu 2016.05.03. 10:54:27

@SzDavid99: akartam én is szólni, hogy a GC pont hogy egy jó konzol volt, csak a lemezzel szúrták el. Amúgy GC-re azért ezerszer jobb a játékválaszték, mint Wii U-ra, szóval szerintem az se igaz...
Listát most nem találtam, de Wii U-ra jött ki a legkevesebb játék... na jó ez nem igaz, a Virtual Boy után... :D eközben GC-re olyan 600 játék volt.
Válasz erre 

Sunsetjoy · http://retemu.blog.hu 2016.05.03. 22:20:48

Most így hirtelen belegondoltam, hogy 11-ből 1 lett mindenféle válogatásokba bekerülő bukta :)
Válasz erre 

Mackesz 2016.05.04. 16:02:19

Nem a cikk tartalmával van a gond, tök jó így összegyűjtve végignézni a listát, szerintem jó az írás, hanem a blikkes hatásvadász címmel van a baj: tényleg túlzás 11 konzolból top10-es listát csinálni, ráadásul sikeresnek beállítani őket. Ezek közül a top3 volt tényleg kiemelkedő siker, 4-8ig mérsékelt, a 9-10-es konzolok kimondottan bukásnak számítanak...
Válasz erre 

mi sosem hazudunk! 2016.05.08. 12:27:14

nintendo forever!
Válasz erre 
Mégsem
Mégsem

Megjegyzés:
Facebook Twitter

Keresés

 

 

n_banner_sw.png

 

n_banner_wiiu.jpg

 

n_banner_3ds.jpg

Hírfolyamok

n_banner_mario.jpg

 

n_banner_zelda.jpg

 

n_banner_pokemon.jpg

Kommentek

  • atisr: A hiszti kicsit túlzás, de tényleg jobbak a borí... (2017.09.06. 20:48) Minimalista játékikonok miatt borultak ki a Switch tulajok
  • atisr: Addig nem para a Season Pass amíg az eredeti ját... (2017.08.24. 20:32) Szezonbérlet érkezik a Mario + Rabbids: Kingdom Battle-höz
  • atisr: Végre! Mindig is probléma volt, WIIU-nál, hogy n... (2017.08.23. 09:48) Már PayPal-al is fizethetünk a szoftverekért az eShop-on
  • Mad Mind: Ez csak reklám. Eddig nem hallottam a gamevice c... (2017.08.13. 19:03) Szabadalmakat sértett a Nintendo a Switch-csel?
  • Gerilgfx: @tc: januárban rendeltem akksit a telómhoz (az e... (2017.08.05. 01:19) Szoftveresen javították a Switch akkumulátor problémáját
  • Utolsó 20

Partnereink

n_banner_nintendolgok.jpg

 

n_banner_futu-retro.jpg

Tovább a Facebook-ra

Impresszum | Facebook | E-mail

Animal Crossingtól Zeldáig.
süti beállítások módosítása
Dashboard