Ismét Chase McCane bőrébe bújhatunk, most akár már útközben is. De fogjuk-e élvezni a dolgot?
Szerintem nem nagyon van olyan közöttünk aki a LEGO videojátékokat legalább hírből ne ismerné. A TT Games az utóbbi években elárasztotta a piacot a közismert építőkockákra építő játékaival, legyen az bármilyen témára felépítve. Most viszont nem egy népszerű film adta az ötletet a történethez, hanem a City nevet viselő építőkészletek. A srácok kitűnő munkát végeztek a nagygépes változattal, így gyorsan érkezett is egy előzmény a 3DS tulajok számára.
A LEGO City Undercover: The Chase Begins a megjelenése után azonban rendkívül negatív kritikákat kapott a sajtótól, a gamereket azonban megosztotta a produktum. Akik játszottak a Wii U-s verzióval azok a nemtetszésüket fejezték ki a különböző fórumokon, akik viszont akkor találkoztak először a virtuális kalanddal azoknak nagyrészt tetszett a dolog. Én pedig több órányi játék után arra jöttem rá, hogy szinte ugyanazt nyújtja mint a sorozat többi része.
A Start gomb megnyomása után máris Chase McCain rendőrgyakornok bőrébe bújhatunk, hogy megmutassuk LEGO City rendőrségének: nem hiába tanultunk annyi éven át. Főnökünknek ebből látszólag nem sok jön le, ugyanis az első feladatunk a napi fánkadagjának beszerzése lesz. Szerencsére ezeknek a primitív küldetéseknek hamar vége lesz, és hirtelen a bűnözők között találjuk magunkat. A küldetésekben a szokásos elemek ismétlődnek, az egyetlen újdonság a többi részhez képest, hogy most mindegyik a nyílt világban játszódik, ezzel lehetővé téve például a rendőri üldözéseket.
Ha már a szabadon bejárható területnél tartunk: alapjaiban ugyanaz mint amivel a Wii U-s játékban találkozhatunk, nyilván a grafika "butított", és az épületek is le vannak egyszerűsítve. A tartalomra sem lehet panasz: gyűjtenivalók, építenivalók és egyéb feladatok teszik érdekesebbé a céltalan bolyongást. A hosszú töltőképernyők miatt viszont biztos, hogy meggondoljuk majd a kocsikázást: ha a kerületek határain áthaladunk legkevesebb fél percig egy forgó jelvényt bámulhatunk. A városban uralkodó óriási szmog pedig nem az egészségünkre lesz káros, hanem az idegrendszerünkre: zavaró tud lenni, hogy pár méternél nem látunk tovább.
Ha már a járművek is említésre kerültek, akkor érdemes megjegyezni, hogy az utcákon robogó minden autó kapható a kereskedelmi forgalomban is, valamelyik City névvel fémjelzett csomagban. Ezek a csomagok nyílván minifigurákat is tartalmaznak, így ezek sem maradhattak ki a videojátékból: rengeteget begyűjthetünk belőlük, mindegyiknek egyedi képessége van, és bármikor átalakulhatunk valamelyikké. Néha ezt muszáj is lesz megtenni, hiszen egy ajtót csak betörőként feszíthetünk fel, de nyomozni csak rendőrrel tudunk. Ezeknél a váltásoknál viszont nem nagyon kell gondolkodnunk: egyértelmű jelzést kapunk, ha testet kell cserélnünk.
A pénz bár nem játszik kiemelt szerepet a játékban, mégis minden megmozdulásunkért kapunk belőle egy marékkal. Ezeket leginkább járműveket költhetjük, valamint különböző kisebb építményeket emelhetünk a megadott üres területekre. Bár felmerülhet a kérdés, hogy mi értelme van kocsikat vennünk, amikor bárhol beszállhatunk egybe, van rá egy ésszerű magyarázat. Ugyanis ezeket az autókat az építőplatformokon bármikor előhívhatjuk, amikből rengeteg van.
A végére maradt, hogy mennyire is használja ki a játék a konzol adta lehetőségeket. A válasz: eléggé. Éjjellátónkkal például a gép mozgatása segítségével tudunk körbenézni, az alsó képernyőn lévő térkép mellé pedig elfért egy tárgy- és karakterváltó gomb is. A hangok és a zenék bájosak, de nem kiemelkedőek, a 3D hatásról viszont nem tudok nyilatkozni, ugyanis egy 2DS-en nyüstöltem a produktumot, aminek a kis kijelzőjén sem volt kimondottan szép a játék, ráadásul néha a kamera annyira eltávolodott a karakteremtől, hogy megnehezítette a küldetés sikeres végigvitelét.
Rengeteg tartalmat zsúfoltak tehát bele a játékba, viszont a nyílt világ már érezhetően meghaladja a 3DS képességeit, amit a gép hosszú töltési időkkel és akadozásokkal "hálál meg", amik jelentősen rontanak az összképen. A beszerzését azoknak tudom javasolni, akiknek tetszik a koncepció és nem rendelkeznek Wii U-val, ugyanis az arra készült változat sokkal hosszabb ideig nyújt élvezetesebb szórakozást.
6 Korrekt
+ Rengeteg tartalom | - Ez már túl sok a 3DS-nek |
+ A Wii U-s verzió teljes nyílt világa |