Az Animal Crossing sorozat egy egészen egyedi mellékágat kapott 3DS-re, kérdés, hogy a Happy Home Designer képes e ugyanazt a szintet nyújtani, mint az elődei.
Az Animal Crossing sorozat nagy rajongójaként örömmel fogadtam az új rész bejelentését, annak ellenére, hogy már az első videók megtekintése után is felmerült bennem a kérdés, hogy egy viszonylag egyszerűnek látszó koncepcióra fel tudnak e építeni egy olyan tartalmas és változatos játékmenetet, mint amilyet a New Leaf-ben láthattunk. Ezen töprengve izgatottan tettem be a kártyát egy 2DS konzolba, hogy minél előbb választ kapjak a kérdésre.
Már az első pillanatban értek meglepetések: örömömre szolgált, hogy immár nem a válaszaink alapján rakja össze a játék a karakterünk külsejét, hanem azt mi magunk készíthetjük el, még ha nem is olyan részletességgel, mint ahogy azt más alkotásokban megszokhattuk. Szintén jó volt látni, hogy a már jól ismert karakterek köszönnek vissza a Nook's Homes irodájába belépve, mégis hiányzott volna egy új karakter jelenléte, ha a fejlesztők nem alkotják meg Lottie-t, akinek a legfőbb feladata, hogy bevezessen a dekorálás rejtelmeibe.
Szerencsére ez a folyamat könnyen tanulható, hála a teljesen újragondolt felhasználói felületnek, aminek köszönhetően sokkal gyorsabban és egyszerűbben mozgathatjuk a bútorokat, mint korábban. A felülnézetes vázlaton lehetőségünk van akár egy bútorcsoportot is áthelyezni egy érintéssel, és ugyanígy megszabadulhatunk akár az összes felesleges tárgytól is. Talán mondanom sem kell, hogy forgatás sem fog már macerát okozni, mint korábban. Új lehetőségek is megjelentek a Happy Home Designer-ben, mint például a nyílászárók vagy függönyök módosítása, vagy a háttérzaj átállítása, amiket PlayCoin-ok segítségével oldhatunk fel az irodánkban elhelyezett kézikönyv használatával.
De mit sem érnének ezek a funkciók azon több száz bútor nélkül, amik helyet kaptak a Happy Home Designer-ben: az egyszerű komódtól a falra helyezhető lapostévén át az asztali ventilátorig minden megtalálható a katalógusban. Sőt, a játék előrehaladtával még több dekorációs elemmel bővül a kínálat, attól függően, hogy éppen kinek az otthonát készítjük el. Ezen tárgyak nagyrésze át is színezhető, sok esetben még saját mintával is díszíthető (pl.: az iskolai faliújságon átrajzolhatjuk a posztert, megváltoztathatjuk a kiteregetett ruhákat a szárítón...), aminek hála teljesen egyedi otthonokat tudunk teremteni a kuncsaftok számára, amikből szintén nem fogunk hiányt szenvedni.
Alapból az alkotás tartalmazza a szériából ismert összes figurát, beleértve olyan karaktereket is, amelyek már évek óta nem tűntek fel a sorozat egyik részében sem. Velük véletlenszerűen a város főterén - ahol egyébként lehetőségünk van szupermarketeket, iskolát, éttermet, kórházat vagy éppen irodaházat is berendezni), meghallgathatjuk a kívánságaikat, és elkészíthetjük álmaik lakását. Ha azonban a kedvenc kedvencünket, vagy éppen egy ismertebb szereplőt látnánk szívesen a megrendelői székben, akkor nem árt biztosra menni, és szerezni egy pár amiibo kártyát - amiknek óriási hátránya, hogy fogalmunk sincs, hogy melyik lapokat tartalmazza majd a 2000 Forintos áron vesztegetett 3 (!) darabot tartalmazó csomag. És az árnál talán még nagyobb baj, hogy a hazai üzletekben hiánycikknek számít az áru, ami még inkább nehezíti annak a beszerzését.
Még ezek a nehezen beszerezhető kártyák, és az általuk megnyíló plusz lehetőségek sem tudják azonban megnövelni a játék szavatosságát - a legnagyobb probléma ugyanis az a Happy Home Designer-el, hogy az elsőként izgalmasnak tűnő lakberendezés pár óra után monotonná válik, és a középületek megtervezésén kívül semmi olyan elemet nem csempésztek a készítők a címbe, ami színesebbé tennék a játékmenetet. A kihívás is hiányzik az alkotásból annak ellenére, hogy megoszthatjuk a kreálmányainak más játékosokkal (amiket azok pontozhatnak), és vannak előre közölt elvárások egy-egy ház elkészítésénél, hiszen egyik esetben sem kaphatunk negatív értékeléseket. Szintén hiányzik, hogy nem alkothatjuk meg a saját otthonunkat, és hogy a pénz használatát is teljesen száműzték. A terep szabad bejárására sincs mód, ami fájó egy Animal Crossing cím hallatán.
Összességében nem rossz az Animal Crossing: Happy Home Designer, sőt, kimondottan élvezetes egy-egy otthon elkészítése, de olyan alapvető játékelemek hiányoznak belőle, amik meglétével sokkal mélyebb és változatosabb lehetne a játékmenet. Így inkább a fiatal korosztály számára tudom ajánlani a vásárlást, vagy azoknak, akik mindig is imádtak házakat kreálni a Sims-ben. A sorozat rajongóit inkább csak az ismerős hangulat fogja majd megfogni benne, akik pedig eddig is kerülték az Animal Crossing játékokat, azok most is nyugodtan megtehetik ugyanezt.
6 KORREKT
+ Rengeteg bútor és díszítési lehetőség | - Unalomba fulladó játékmenet |
+ A szériából ismert grafika és karakterek | - Drága amiibo kártyák |
+ Megosztási lehetőségek | - Hiányzik a kihívás |