Hibiki Sakai egy japán kisfiú, akinél másfél éves korában diagnosztizáltak ideghártya daganatot. Az orvosok azonnal elvégezték rajta a megkerülhetetlen műtétet, viszont a látását sajnálatos módon teljesen elvesztette, így két éves kora óta mindkét szemére vak. Hibiki ennek ellenére igyekszik ugyanolyan teljes életet élni, mint a társai, így például a videojátékokat is nagyon szereti, főleg a Nintendo címeit. A legnagyobb kedvence pedig a Rhythm Tengoku - vagy ahogyan nyugaton ismerik, a Rhythm Heaven - ritmusjáték-sorozat, amit könnyedén lehet irányítani a játék közben hallható hangeffektek alapján is.
A kisfiú úgy döntött, hogy levelet ír a kiotói vállalatnak, hogy kifejezze a szeretetét széria iránt, és hogy arra biztassa őket, hogy készítsenek minél több hasonló ritmusjátékot, hiszen szinte csak és kizárólag ezen alkotások azok, amelyekkel a gyengén látok vagy látáshiányban szenvedők is akadályok nélkül tudnak szórakozni.
"Kedves Nintendo!
Helló. A nevem Hibiki Sakai és ötödik osztályos tanuló vagyok. Vak vagyok, de mindig is imádtam videojátékokkal játszani, akárcsak a társaim. De sajnos nem túl sok olyan játék van, amivel tudok játszani. Az egyetlen cím, amit tökéletesen tudok kezelni, az a Rhythm Tengoku. Ez az egyetlen játék, amit a többiekkel együtt hiánytalanul tudok élvezni, és soha nem veszítek benne. Minden játékban tökéletes minősítést szereztem, mind Game Boy Advance-en, mind DS-en, 3DS-en és Wii-n.
Szóval nagyon-nagyon szeretném, hogy minél több Rhythm Tengoku játékot készítsetek! És az is jó lenne, ha egy kicsivel nehezebbre csinálnátok őket!
Szerintem rengeteg gyerek van a világon, aki hasonló látáskárosodásban szenved, és szeretne videojátékokkal játszani, de nem tud. Tehát nagyon szeretném, hogy több játékot készítsetek, amit hasonló akadályokkal küzdő gyermekek is élvezni tudnak!
Mindig támogatni foglak, Nintendo!"
A megható levél szerencsére nem keveredett el a Nintendo központjában a több ezer rajongói levél között: a vállalat alkalmazottai azonnal válaszoltak a fiú kérésére. A cégnél ráadásul olyannyira figyelmesek voltak, hogy a borítékba egy Braille-írással lejegyzett válaszüzenetet is küldtek, hogy Hibiki segítség nélkül is elolvashassa azt.
"Köszönjük neked, hogy ilyen szívszorító levelet küldtél nekünk!
Nagyon örülünk, hogy kitűnő minősítést kaptál és végigjátszottad az összes Rhythm Tengoku játékunkat, beleírtve a Rhythm Tengoku Gold-ot, a Minna no Rhythm Tengoku-t, és a Rhythm Tengoku The Best-et.
A kérésedet továbbítottuk a fejlesztési osztályunknak, akik elhivatottak, hogy minél több olyan játékot készítsenek, amit mindenki hasonlóan élvezni tud. Köszönjük a támogatásod!"
Hibiki egyébként mindenki számára példaképül szolgálhat, hiszen nem csak a videojátékokat szereti ugyanúgy, mint az egészséges társai, de még a dobolásban sem állhatja útját a sajnálatos betegsége. Bízunk benne, hogy a Nintendo minél hamarabb kiad egy újabb Rhythm Tengoku játékot, amivel ismét nagy örömet szerezhet majd a kisfiúnak!