Gyorsan eljárt az idő a Wii U felett: a Nintendo által 2012 ünnepi szezonjában kiadott konzolt a sikertelensége okán alig négy és fél év elteltével mellékvágányra is küldte a japán vállalat a Switch megjelenésével, így sajnos már most könnyedén össze lehet rakni egy 10-es listát a gépre megjelent játékokról, hiszen tudjuk, hogy új Wii U-exkluzív alkotásokat már nem igen fogunk látni a jövőben a boltok polcain. A kiotóiak nyolcadik asztali hardvere bár a piacon megbukott, a rá megjelent first-party címeket még valószínűleg sokáig emlegetni fogjuk.
A Wii U-n debütált Splatoon nagy valószínűséggel egy új szériává növi majd ki magát - a hamarosan érkező második rész legalábbis erre enged következtetni -, míg a Mario Kart 8 a Nintendo új jövevényén éli tovább az életét a rajongók nagy örömére. A Super Mario Maker ügyesen aknázta ki a GamePad-ben rejlő lehetőségeket, és egy olyan eszközt adott a fanatikusok számára, amivel végtelen számú Mario pályát alkothattak, és azokat szabadon meg is oszthatták a világgal. De nézzük, hogy az előbb felsoroltakon kívül még melyek azok az alkotások, amelyeket méltán hívhatunk a nem túl fényes sorsú konzol legjobbjainak!
10. Donkey Kong Country: Tropical Freeze
Donkey Kong méltó módon tért vissza a modern Nintendo platformokra, a Wii-s Donkey Kong Country Returns óriási sikert aratott a rajongók körében. Nem csoda hát, hogy a japán vállalat még a Wii U életciklusának első felében fontos szerepet adott mindenki kedvenc gorillájának a Tropical Freeze keretében, bízva abban, hogy banánimádó főhősnek köszönhetően a platformer rajongók azonnal a boltba rohannak majd konzolt vásárolni.
Sajnos azonban az új rész nem tudott elég friss tartalmat és változást felmutatni ahhoz, hogy ismét egy modern klasszikusként hivatkozhassunk rá, az viszont kétségtelen, hogy a Donkey Kong Country: Tropical Freeze ott van a Wii U legjobb oldalnézetes platformerei közt. Az pedig, hogy Diddy Kong mellé még két extra karakter is érkezett Dixie Kong és Cranky Kong személyében, még inkább ellágyítja a szívünket, ha a játékra gondolunk.
9. Pikmin 3
A Pikmin sorozat valamiért soha nem örvendett akkora népszerűségnek, mint a Nintendo többi belsős fejlesztésű szériája, pedig a kis színes lények mindig kitesznek magukért és megmutatják, hogy a kiotóiaknak még mindig megvan a képességük arra, hogy valami egyedit, és valami újat alkossanak. A Pikmin 3-ban csak úgy, mint a széria korábbi részeiben, piros, kék és sárga színű Pikmineket irányíthatunk, és végeztethetünk el velük különböző feladatokat annak érdekében, hogy megjavíthassuk Olimar űrhajóját, ugyanis a világ egyik legrosszabb asztronautája hogy hogy nem, megint összetörte a járgányát.
A játék tájai, amikben a legtöbb esetben felülnézetben gyönyörködhetünk, még Wii U-n is lélegzetelállítóan néznek ki, néha még a bámulatosan ötletesre és meglehetősen összetettre sikerült feladványokról is képesek elvonni a figyelmünket, így játék közben hajlamosak lehetünk elfelejteni, hogy milyen párját ritkító alkotással is állunk szembe, ha egy Pikmin játékkal ütjük el a szabadidőnket.
8. Splatoon
A Nintendo sokszor találhatja szembe magát azokkal a kritikákkal, melyek szerint bár a japán vállalat nagyon ügyesen képes fenntartani az érdeklődést a klasszikus sorozatai iránt azok frissen tartásával, de nem elég vakmerő ahhoz, hogy egy új franchise-t próbáljon meg lerakni az asztalra. Talán a Wii U küszködését látva jutottak a kiotóiak arra a döntésre, hogy megalkotják a Splatoon-t, ami bár egy lövöldözős cím, a fő cél mégsem az ellenfél kiiktatása, hanem a terület befestése a csapatunk színével megegyező árnyalatú tintával.
A Splatoon világa, karakterei és a pályák dizájnja csakúgy a Nintendo kreatívjainak munkáját dicsérik, mint a bődületes és változatos fegyverarzenál, amit a cím a több tucat ingyenes frissítés után fel tud vonultatni. Kíváncsian várjuk hát, hogy a nyáron érkező Splatoon 2 milyen újdonságokkal fog majd meglepni minket.
7. Xenoblade Chronicles X
A 2015-ös év egyik legnagyobb Wii U-s surranása volt a Monolith Soft által összerakott Xanoblade Chronicles X, ami bár a hatalmas, szabadon felfedezhető nyílt világot és számos más meghatározó játékelemet is megörökölt a Wii-re megjelent Xenoblade Chronicles-ből, azonban ahogyan az a nevéből is látszik, a története nem követi a New 3DS-en is napvilágot látott első rész szálait. A mindössze egy X-el megkülönböztetett második epizód 2054-be repít minket, ahol az emberek a Mira bolygón felépített New Los Angeles városában élnek. Bár a fejlett metropolisz békés környezet látszatát sugallja, az őslakos lények támadásainak köszönhetően cseppet sem békés az élet a Földtől távoli égitesten.
A játékosnak egy saját maga által elkészített karakterrel kell szembeszállnia a Nopon fajjal és a technológiailag rendkívül fejlett Ma-non nemzetséggel, hogy megmenthesse az embereket a pusztulástól. A több száz órás elfoglaltságot is biztosító küldetéseket végigjátszva egy izgalmas történet és egy, a konzol teljesítményéhez képest lélegzetelállítóan részletesen kidolgozott világ vár ránk - kár lenne ezt az élményt kihagyni, főleg azok számára, akik nagy rajongói az akció-RPG műfajnak.
6. Mario Kart 8
Ha Nintendo konzol, akkor Mario játékok, ha pedig Mario játékok, akkor Mario Kart - valahogy így lehet összegezni, hogy mely címek fogynak leginkább a japán vállalat platformjain, és bizony az aktuális Mario Kart részek mindig bestsellerek a Nintendo gépein. A Mario Kart 8 antigravitációs pályadizájnjai a klasszikus pályák újraalkotott változatain is jól működnek, nem beszélve a vadonatúj aszfaltcsíkokról, amelyeken így még élvezetesebb a versenyzés, mint valaha.
Bár a klasszikus Battle Mode hiánya (amit a Nintendo Switch-re megjelent Mario Kart 8 Deluxe-ban már ügyesen kiküszöböltek a fejlesztők) bántó lehet néhány rajongó számára, azonban ha a Gomba Királyság apraja-nagyjával szeretnénk versenybe szállni Wii U-n, akkor nincs más választásunk, mindenképpen a Mario Kart 8-at kell a kezünkbe vennünk. Sajnos emiatt hiába a legsikeresebb Wii U-s alkotásról beszélünk, a mi listánkon csak a hatodik helyen szerepel a játék.
5. Super Mario Maker
Mint azt egy korábbi interjúból megtudhattuk, a Nintendo és Shigeru Miyamoto, Mario karakterének megalkotója a jövőben már nem kíván klasszikus, oldalnézetes Super Mario játékokat készíteni, így a bajszos vízvezeték-szerelő útját egy teljesen más pályán képzelik el a leendő konzolgenerációkon - remek példa erre a Super Mario Oddyssey, ami idén karácsonykor érkezik majd Nintendo Switch-re. Így hát adódott az ötlet, hogy a fejlesztők végre egy kis módosításokkal ugyan, de a rajongók kezébe adják azokat az eszközöket, amelyekkel a hagyományos Mario címek készültek, hogy így szinte végtelen számú pálya készülhessen el a játékosok nagy örömére.
A Super Mario Maker rendkívül egyszerű felületen ad lehetőséget mindenkinek ahhoz, hogy egyedi ötleteit és elképzeléseit megvalósíthassa, és teljes értékű Mario szinteket hozzon létre. A pályák pedig akár a nagyvilággal is megoszthatóak az interneten keresztül, így aki beruház a Mario Maker-re, az nem csak egy pályakészítő szoftvert, de egy soha meg nem unható Super Mario játékot is magához vehet.
4. Bayonetta 2
Ne sok kellett ahhoz a multiplatform címként megjelent Bayonetta boltokba kerülése után, hogy a játék rendezője, Hideki Kamiya a folytatásról kezdjen beszélgetni a fejlesztőcsapat további tagjaival. Bár az ötletelések hamar elkezdődtek, az érdemi munka azonban még sokáig csak álom maradt a Platinum Games számára a megfelelő háttér hiányában. A Nintendo végül titokban úgy döntött, hogy felkarolja a csapatot, így a Bayonetta 2 végül Wii U-exkluzív alkotásként kerülhetett a rajongók elé.
A készítők hallgatva a rajongók visszajelzéseire, számos gyenge pontján változtattak az eredeti címnek, kezdve az ellenfelek mozgásától a játék helyszínéül szolgáló város, Noatun részletes kidolgozásáig. A kemény munkának és persze a kiotóiak támaszának köszönhetően végül Bayonetta igazi otthonra lelt a Nintendo masináján, olyannyira, hogy a későbbiekben a Super Smash Bros.-ban is feltűnt, választható karakterként.
3. Super Mario 3D World
Bár titkon minden Nintendo arra vágyott, hogy a Super Mario Galaxy érik majd trilógiává Wii U-n, a Nintendo nem "űrutaztatta" tovább a bajszos olasz barátunkat, hanem inkább egy hagyományosabb köntösbe csomagolta őt vissza a Super Mario 3D World keretében. Ez viszont nem jelentett visszafejlődést a korábbi részekhez képest, sőt, a játékosok hamar rá is ébredtek, hogy a klasszikus Mario játékmechanizmusok minden korábbinál tökéletesebben működnek ebben az új stílusú 3D-s környezetben is, így hamar megbocsájtották a kiotóiaknak ezt a kis "félrelépést".
Illik még hozzátenni, hogy a Super Mario 3D World leginkább a pár évvel korábban debütált 3DS-es Super Mario 3D Land továbbfejlesztett változatának tekinthető, nagyobb és részletgazdagabb pályákkal, de ha esetleg valaki a Nintendo kézibkonzolján játszik szívesebben, annak nyugodt szívvel tudjuk ajánlani a régebbi alkotást is.
2. Super Smash Bros. for Wii U
A Super Smash Bros. széria legújabb kiadása több okból kifolyólag is emlékezetes maradhat a rajongók számára. Az egyik, hogy a játék megjelenésével egy időben debütáltak a Nintendo új arany tojást toló tyúkocskái, az amiibo figurák, a másik pedig, hogy ez volt a sorozat első része, ami a cég otthoni gépe mellett hordozható platformra is megjelent. De természetesen nyomos érvnek számíthat az a sok győztes küzdelem is, amit átélhetett mindenki, aki a barátaival vagy pár online játékossal bármikor is kipróbálta a Super Smash Bros. for Wii U-t.
Gondoltad volna?
A Super Smash Bros. szériában az első rész megjelenése óta eddig nem kevesebb, mint 65 karaktert ereszthettek egymásnak a rajongók. A Wii U-s kiadásban ezen figurák közül majdnem mind, szám szerint 58 darab érhető el vagy az alapcsomag részeként, vagy valamelyik DLC megvásárlásával. Az a 7 karakter, ami kimaradt a Wii U-s kiadásból, nem más mint Ivysaur, Iceclimbers, Pichu, Snake, Squirtle, Wolf és Young Link.
1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
A rajongók véleménye és kritikusok írásai alapján sem túlzás azt állítani, hogy a The Legend of Zelda széria legújabb része, a Breath of the Wild minden idők egyik legjobb videojátéka. 2017 márciusában Link több évnyi várakozás után végre ismét feltűnt az otthoni konzolokon is, hogy 100 évnyi kóma után visszaszerezze emlékeit, és legyőzze a Hyrule-t uraló gonoszt, Calamity Ganon-t.
Bár a Nintendo Switch nyitócímként megjelent alkotás leginkább a vállalat új platformján kapott nagy visszhangot, nem szabad elfelejteni, hogy Link legújabb kalandja bizony Wii U-n is napvilágot látott. És bár lehet, hogy játék végül jóval kevesebbet adott a Nintendo immár leköszönő gépén, mint azt az előzetes ismereeteink alapján vártuk - a GamePad-funkciók hiányát egy ideig még biztosan nem fogjuk elnézni a kiotóiaknak -, a szemet gyönyörködtető, szinte végtelennek tűnő szabadon felfedezhető tájak bizony ezen verzióban is ugyanolyan gyönyörűek tudnak lenni, mint a hibrid konzolon.
Ez lenne tehát az a 10 játék, amit a legérdemesebb beszerezni Wii U-ra. A sorrendet egyébként a Metacritic pontszámok és az eladási adatok figyelembe vételével készítettük el. Természetesen a lista teljesen szubjektív, így kíváncsiak vagyunk a Ti véleményetekre is: írjátok meg, hogy szerintetek melyek azok a címek, amiket kötelező beszerezni a Wii U tulajoknak!